PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1204}
6,6 47 064
oceny
6,6 10 1 47064
6,0 10
ocen krytyków
Krzyżacy
powrót do forum filmu Krzyżacy

Świetny film

ocenił(a) film na 9

deklasujący ówczesne historyczne filmy "zachodnie". Ale jako historyk amator :) muszę się oczywiście wypowiedzieć ujemnie. Nigdzie wprawdzie nie zauważyłem słynnych trampków ale zauważyłem błąd historyczny. Bitwa pod Grunwaldem była bitwą rycerskiej jazdy konnej i w jej trakcie nie brała udziału polska chłopska piechota. Natomiast brała ona udział w zdobyciu warownego obozu krzyżackiego. Tym niektórzy historycy tłumaczą niezwykłą zaciętość tego epilogu bitwy. Długosz pisze: "Zabitych było tam więcej niż gdziekolwiek na pobojowisku". Rycerz na ogół szanował poddającego się wrogiego rycerza bo brał za jeńca olbrzymi okup. Chłop nie dostawał nic i miał gdzieś życie poddających się szlachetnych panów. I nie chłopi zabili Wielkiego Mistrza ale prawie na pewno :) polski rycerz Mszczuj ze Skrzynna. On miał relikwiarz Wielkiego Mistrza i on wskazał miejsce gdzie leżały jego zwłoki. Wielki Mistrz miał dwie rany zadane prawdopodobnie mieczem; na twarzy i na piersi.

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Witek a zauważyłeś może, że w Krakowie u Jagiełły widać De Lorche (Niemczyka) obok Kuno Lichtensteina? To ciekawe, bo przecież napadł na Maćka, którego potem uratował Jurand i był wzięty jako jeniec, a przedtem był w Krakowie? Mnie się wydaje że to wtopa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones