PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=135183}

Gliniarz samuraj

Samurai Cop
3,8 2 038
ocen
3,8 10 1 2038
5,7 3
oceny krytyków
Gliniarz samuraj
powrót do forum filmu Gliniarz samuraj

Tak zły, że...

ocenił(a) film na 1

"Złote dziecię" ery VHS: pokraczne "kino akcji", które jest w stanie wprawić w zdumienie nawet zaprawionego w bojach weterana złego kina. Praktycznie każdy aspekt w filmie Shervana jest wcieleniem tragizmu: straszliwe aktorstwo (Robert Z'Dar to człowiek {?} o którym śmiało można powiedzieć, że jego talent aktorski jest ujemny), rozlałza, nieudolnie naśladująca chwyty podpatrzone w tzw. poważnych produkcjach fabuła i kretyńskie pomysły reżysera-scenarzysty (z głównego bohatera taki samuraj, jak ze mnie kandydat na ministranta), kuriozalne dialogi (mój ulubieniec w kategorii "sposób na podryw": "chcesz się pieprzyć?"), o kwestiach technicznych nie wspominając (finałowa walka to jest... coś, choć nie wiem za bardzo co). Tym samym otrzymujemy obraz "tak zły, że dobry", pełen absurdalnych rozwiązań, przyozdobiony przekomicznymi scenami erotycznymi i nieodzownym partnerem-Murzynem (heh, co za typ!). Oglądać obowiązkowo z plączącym się w zeznaniach lektorem i kumplami przy akompaniamencie piwa i zieleniny. Widziałem wiele syfu w swym życiu, ale "Samurai Cop" jest w pewnym sensie "wyjątkowy".

ocenił(a) film na 1
Caligula

Dobra, przekonałeś mnie :D

ocenił(a) film na 7
Caligula

absolutnie się zgadzam ale moja ocena to co najmniej 6 ale miałbym też zrozumienie dla wyższych ocen..ten film po prostu rozwala, kładzie na łopatki, chce się do niego wracać by czerpać z tego bogactwa..

Caligula

Mały dokument o tym dziele.
https://www.arte.tv/pl/videos/064227-001-A/kino-klasy-z-1-10/?xtor=CS1-98&kwp_0= 842486&kwp_4=2871151&kwp_1=1216194

ocenił(a) film na 10
Caligula

Odpuściłbym trochę aktorom, jeśli chodzi o ten film. Podobno reżyser kręcił każdą scenę dialogową "za pierwszym podejsciem." Po pewnym czasie aktorzy, którym takie podejście się oczywiście nie podobało, zaczęli celowo źle grać, zeby zmusić go do robienia dubli, ale reżyser wiedział swoje, więc słabo zagrane sceny zostały w filmie. I tak oto powstało to arcydzieło. Reszta to rzeczywiście czysta niekompetencja reżysera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones